O NAS

...wystarczy trochę wody, ognia, ziemi i powietrza- tego bez czego nie da się żyć...

O NAS – PROWADZĄCYCH WARSZTATY

Szczęśliwi, którzy kochają swoją pracę… tak, należę do nich, a ceramika jest moją ogromną pasją. Mimo artystycznego wykształcenia, ta dziedzina ominęła mnie w mojej edukacji, odkryta znacznie później od prawie 20 lat pozostaje na pierwszym miejscu.

Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i UMCS Wydziału Artystycznego, spec. Grafika (dyplom z litografii w 1990 roku).

W 2013 roku miałam przyjemność przewodniczyć Zespołowi Eksperckiemu opracowującemu Krajowe Standardy Kompetencji Zawodowych  dla zawodów: Ceramik wyrobów użytkowych i ozdobnych, Zdobnik ceramiki i Zdobnik szkła; w 2018 roku prace w tym zakresie były kontynuowane również z moim udziałem co jest miłym potwierdzeniem kompetencji i wiedzy w dziedzinie ceramiki.

W działalność pracowni zaangażował się również mój syn Igor i wspólnie prowadzimy wiele warsztatów. Można zatem powiedzieć, że to rodzinna manufaktura.

Igor Wolszczak z wykształcenia Organizator Ruchu Turystycznego, z zamiłowania ceramik, „skazany” od n lat na obcowanie ze sztuką – ma to w genach …  Jako nastolatek spędzający czas wolny wraz z kolegami w rodzinnej pracowni lepił czołgi , pojazdy i inscenizacje wojenne. Od 2013 roku prowadzi zajęcia warsztatowe z dziećmi i dorosłymi. Tworzy ceramikę artystyczną. Współpracuje z wieloma instytucjami w realizacji projektów w tym STREET ART jako forma pracy z młodzieżą wykluczoną lub zagrożoną wykluczeniem społecznym (udział w szkoleniu z tej dziedziny na Cyprze – wizyty studyjne w zakresie dobrych praktyk – w 2017 roku).