PRACOWNIA CERAMIKI W NOWYM STAWIE

WARSZTATY CERAMIKI I INNE

WARSZTATY CERAMIKI DLA DZIECI

Odbywają się w soboty w godz. 10.30 – 12.30.  Koszt 160 zł./os., rodzeństwo 150 zł./os. za 4 kolejne obecności na zajęciach.

Płatność zawiera materiały i wypalanie prac, które są własnością autorów.

WARSZTATY CERAMIKI DLA DOROSŁYCH

Odbywają się w poniedziałki i piątki w godz. 16.00 – 20.00. Koszt 100 zł. 7 godzinny karnet. Płatność zawiera materiały, narzędzia, formy, szablony itp. Wypalanie prac to odrębny koszt dla uczestnika  zależny od ich wielkości, regulowany cennikiem gabarytowym dostępnym w pracowni.

WARSZTATY DLA SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI

I GRUP ZORGANIZOWANYCH

1. Warsztaty trwające 1,5 g. zegarowej:
– modelowanie ręczne w glinie
– krótka charakterystyka procesu technologicznego w ceramice z przykładami prac
Cena zajęć:  25 zł/os w naszej pracowni, 30 zł/os w Państwa placówce; (opiekunowie nieodpłatnie)

2. Warsztaty trwające 2,5 g. zegarowej
(dla dzieci powyżej 8 lat):
– jak wyżej plus toczenie na kole garncarskim przez każdego uczestnika z pomocą instruktora
Cena zajęć 30 zł/os w naszej pracowni (opiekunowie nieodpłatnie)

Prace po wysuszeniu i wypaleniu dostarczamy do placówki. Dowóz prac na terenie Lublina jest wkalkulowany w koszt zajęć, poza miastem dodatkowa odpłatność w zależności od odległości (dowóz lub przesyłka).

W pracowni można pomieścić do 20 osób w pomieszczeniu, dlatego proponujemy rozważenie podziału większych grup; w plenerze do 50 osób.

KURSY CERAMIKI

Raz w roku organizujemy kurs ceramiki (lipiec / sierpień) obejmujący zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktykę. W innych terminach na  życzenie instytucji zlecającej (w naszych pracowniach lub w siedzibie zleceniodawcy), lub osób indywidualnych (min. 3). Po zakończeniu kursu wydajemy zaświadczenia o nabytych umiejętnościach oraz foldery zawierające zagadnienia podejmowane w trakcie kursu. (Zakres kursu w zakładce WARSZTATY)

WARSZTATY RĘKODZIELNICZE

Organizujemy również warsztaty w dziedzinach innych niż ceramika: introligatorstwo ozdobne, elementy dekoracyjne, druk na tkaninie, Piernikowo, Pisankowo, mozaika artystyczna, naturalne mydła i kosmetyki. Ustalenia drogą telefoniczną. Organizujemy warsztaty okolicznościowe i tematyczne: Piernikowo, Pisankowo, Druk na tkaninie, Łapacze snów i inne.

WARSZTATY RAKU

W Plenerowej Pracowni w Nowym Stawie (Gmina Niemce, 18 km od Lublina), organizujemy warsztaty raku oraz innych form wypalania i zdobienia ceramiki (horse hair, naked raku, slip raku, , saggar, pit fire, obwara).

PÓŁKOLONIE

W drugiej połowie lipca (I turnus) i drugiej połowie sierpnia (II turnus)  – Półkolonie „Artystycznie plenerowo” dla dzieci i młodzieży.

Półkolonie organizujemy od 2015 roku. Każdego roku jest temat przewodni plastyczno – ceramiczny realizowany codziennie przez trwanie turnusu (makieta, świat w doniczce itp) oraz dodatkowo realizacje artystyczne każdego dnia inne, ponadto pozycje stałe takie jak: Dogoterapia, Dzień pizzy (dzieci same przygotowują swoją), Dzień Frytek, Dzień żeglarski (nauka podstaw i węzłów), Poszukiwanie skarbu itp.

Zapisz się do Newslettera